Naklejka z imieniem dziecka i prawo jazdy gratis UWAGA! Kod rabatowy "EDUKAMP" - obniży wartość koszyka o 5%!
Brak towaru

Spółki. W jakiej formie prowadzić biznes

Dostępność: 0 szt.
76.71
72.87 cena z kodem: EDUKAMP
szt.
Zamówienia telefoniczne: 501-031-535 Zostaw telefon
Wysyłka w ciągu: 24-48 h od zakupu
Cena przesyłki:
9.99
  • Odbiór osobisty Kraków ul. Ofiar Dąbia 4 0
  • Odbiór osobisty Kraków ul. Ofiar Dąbia 4 0
  • Paczkomaty 24/7 9.99
  • Kurier DPD 14
  • Paczkomaty 24/7 (POBRANIE) 15
  • Kurier DHL 18
  • Kurier DPD (POBRANIE) 18.99
  • Kurier DHL (POBRANIE) 21
EAN:
9788381379779
Wybór formy prowadzenia działalności gospodarczej to jedna z kluczowych decyzji podejmowanych podczas otwierania własnego biznesu. Od tego zależą m.in. późniejszy sposób podejmowania decyzji w firmie, odpowiedzialność za jej prowadzenie oraz podział zysków.
Raz wybraną formę działalności można jednak zmienić. Impulsem do przekształceń często jest zwiększenie skali działalności. Bywa nim także korzystniejsze opodatkowanie zysków. Rewolucja w podatkach, jaką zapowiada Polski Ład, skłania obecnie wielu przedsiębiorców do rozważenia innych możliwości prowadzenia firmy.
Osoba rozpoczynająca prowadzenie biznesu bądź planująca jego przekształcenie ma do wyboru wiele form prawnych, w których może prowadzić działalność. Prawo polskie wyróżnia 8 różnych spółek. Najprostszą z nich jest spółka cywilna. Pozostałe zwane spółkami prawa handlowego uregulowano w Kodeksie spółek handlowych. Są to poszczególne rodzaje spółek osobowych i kapitałowych, w tym najbardziej sformalizowana, czyli spółka akcyjna. Długo wyczekiwaną nowością jest prosta spółka akcyjna, która łączy w sobie cechy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółki akcyjnej.
Każda ze spółek ma swoje wady i zalety. Dlatego też, wybierając najkorzystniejszą formę prowadzenia działalności, należy poznać i rozważyć wszystkie aspekty prawne wpływające na jej funkcjonowanie. Trzeba też uwzględnić rozmiar działalności, możliwości finansowe, a także poziom ryzyka związanego z otwieranym biznesem.
Książka zawiera praktyczne informacje o najpopularniejszych spółkach, zarówno osobowych, jak i kapitałowych. Wyjaśnia, jakie są rodzaje spółek w Polsce, czym się różnią, jakimi kryteriami kierować się przy wyborze spółki, jaka jest odpowiedzialność, a także jakie są prawa i obowiązki wspólników. Całość jest poparta przykładami i wzorami dokumentów.
Parametry:
Wydawnictwo:
Infor
Autor:
praca zbiorowa
Rok wydania:
2021
Oprawa:
broszurowa
Stron:
240
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Zadaj pytanie
Podpis:
E-mail:
Zadaj pytanie: