Gra przybliża kulturę, tradycję i życie codzienne ludzi żyjących za czasów pierwszych chrześcijan. Przy jej opracowywaniu wykorzystano zdjęcia Ziemi Świętej (by jak najlepiej przedstawić krajobraz i klimat miejsc, w których rodziły się pierwsze wspólnoty chrześcijańskie), a także stworzono tysiące trójwymiarowych obiektów oddających architekturę, przedmioty i postacie z początku I w.n.e.
Gra ukazuje, jak mogły wyglądać np.: synagoga, rynek, łaźnia, kuźnia, zakład ciesielski, zakład garncarski, dom celnika, obrzeża miasta, cysterna, domy bogatych i biednych, a także dziesiątki innych miejsc. Podczas gry nie tylko można zobaczyć dawną Palestynę, ale także dużo się o niej dowiedzieć. Do wielu przedmiotów, miejsc i postaci dołączono ramki (pojawiające się po najechaniu na nie kursorem myszki), a w nich mnóstwo informacji i ciekawostek dotyczących świata starożytnego. W ten sposób omówione zostały zarówno tematy religii, prawa, obyczajów i edukacji, jak i fauny, flory, klimatu Ziemi Świętej, czy życia codziennego: ubiorów, posiłków, pracy i wypoczynku ówczesnych ludzi.
Oprócz walorów edukacyjnych program oferuje też doskonałą rozrywkę. W grze występuje mnóstwo akcentów humorystycznych i niespodziewanych zwrotów akcji. Można tu spotkać nietuzinkowe, przezabawne postaci: kowala mówiącego tylko wierszem, pociesznego pana Asafa `profesjonalnego farmaceutę`, który każdemu próbuje wcisnąć jakieś ziółko, przygłuchą babcię, zamierzającą wsadzić gracza do więzienia, czy wesołego akwizytora oferującego wykałaczki, pióro kaczki i matę słomianą `mocny i twardy sen`. Rynek multimediów obfituje dziś w gry nie wymagające myślenia i pełne przemocy. Gra `Być uczniem Jezusa` jest dla nich przeciwwagą. Pokazuje, że można przed komputerem spędzić czas w sposób mądry i dobry, a przy okazji doskonale się bawić.
Wydawnictwo:
Pasterz
Autor:
praca zbiorowa
Rok wydania:
2010
Oprawa:
pudełko
Format:
21x27 cm
Manufacturer details
ATENEUM M. KOGUT, A. ZEGIEL SPÓŁKA KOMANDYTOWA
ul. Półłanki 12C
30-740 Kraków
Poland
730260740 CerCE|Zgodne z EN-71
[email protected]