Podręcznik do klasy 3 zawiera 6 działów:
Węglowodory.
Halogenopochodne węglowodorów.
Hydroksylowe pochodne węglowodorów.
Związki karbonylowe.
Kwasy karboksylowe. Izomeria optyczna.
Estry i tłuszcze.
Doświadczenia są zilustrowanie zdjęciem z istotnego momentu reakcji oraz schematycznym rysunkiem. Taki materiał umożliwia omówienie przebiegu oraz wyniku doświadczenia, nawet wtedy, gdy przeprowadzenie eksperymentu w szkole jest niemożliwe (lub samodzielną pracę ucznia, gdy musi lekcję opuścić). Opisy doświadczeń są wzbogacone o Obserwacje i Wnioski, aby uczeń nabył umiejętność obserwacji i wyciągania z nich wniosków.
Ilustracje i infografiki zamieszczone w podręczniku mają nie tylko uatrakcyjnić korzystanie z niego, ale są również okazją do przekazywania dodatkowych informacji i zapamiętania nowych treści.
Opisowy i klarowny sposób wprowadzania nowych treści daje szansę uzupełnienia wiadomości uczniom nawet nieobecnym w szkole, a sekcja Przypomnij sobie ... pozwala przypomnieć sobie wiadomości ze szkoły podstawowej.
Sekcja Warto wiedzieć , pogłębia wiedzę uczniów i budzi ich zainteresowanie przedmiotem.
Na końcu każdego rozdziału zamieszczono zwięzłe Podsumowanie całego tematu oraz Pytania i zadania o różnym stopniu trudności, które mogą być wykorzystywane w czasie lekcji powtórzeniowych oraz jako praca domowa.
Na końcu każdego działu znajduje się Podsumowanie działu składające się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna zawiera kompendium najważniejszych treści i pełni funkcję diagnostyczną podczas powtarzania materiału. Część praktyczna zawiera zadania, dzięki którym uczeń utrwala umiejętności obliczeniowe.
Podręcznik uwzględnia najnowsze osiągnięcia w dziedzinie chemii i podkreśla jej znaczenie we współczesnym świecie.
Wydawnictwo:
WSiP
Autor:
Anna Czerwińska,Andrzej Czerwiński,Małgorzata Jel
Rok wydania:
2021
Oprawa:
broszurowa
Stron:
417
Manufacturer details
ATENEUM M. KOGUT, A. ZEGIEL SPÓŁKA KOMANDYTOWA
ul. Półłanki 12C
30-740 Kraków
Poland
730260740 CerCE|Zgodne z EN-71
[email protected]