UWAGA NA BLACK WEEKS! Kod rabatowy "EDUKAMP" - obniży wartość koszyka o 5% Darmowa wysyłka od 99zł Naklejka z imieniem dziecka i prawo jazdy gratis
Brak towaru

Modele dialogu z tradycją w najnowszej..

Dostępność: 0 szt.
51.66
49.08 cena z kodem: EDUKAMP
szt.
Zamówienia telefoniczne: 501-031-535 Zostaw telefon
Wysyłka w ciągu: 24-48 h od zakupu
Cena przesyłki:
8.49
  • Odbiór osobisty Kraków ul. Ofiar Dąbia 4 0
  • Odbiór osobisty Kraków ul. Ofiar Dąbia 4 0
  • Orlen paczka 8.49
  • Paczkomaty 24/7 9.99
  • Kurier DPD 12.9
  • Paczkomaty 24/7 (POBRANIE) 14.99
  • Kurier DPD (POBRANIE) 14.99
  • Kurier DHL 18
  • Kurier DHL (POBRANIE) 21
Więcej o produkcie
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego
Autor:
Maciej Pieczyński
Rok wydania:
2021
Stron:
293
EAN:
9788379724635
Monografia Macieja Pieczyńskiego stanowi udaną próbę nowatorskiego odczytania intertekstualnych relacji wybranych współczesnych dramatów rosyjskich z klasyczną literaturą rosyjską. () W rusycystycznym literaturoznawstwie w Polsce dotychczas brakowało tak ożywczego metodologicznie opracowania rosyjskich sztuk współczesnych, w którym oryginalne ujęcie badanych problemów pozwoliłoby na merytoryczne i konstruktywne osadzenie tej twórczości w kontekście ponowoczesnej myśli o literaturze. I tę lukę Autor stara się bardzo rzeczowo wypełnić swoją propozycją. Aktualność i celowość przygotowywanej do druku publikacji nie budzi zatem wątpliwości. ()
Rozległa wiedza kulturowa, znajomość realiów historycznych oraz pasja pozwalają Pieczyńskiemu bez przytłaczania wiedzą teoretyczną przeprowadzić czytelnika przez meandry intertekstualnych odniesień w Tani-Tani Oli Muchiny, Tlenie Iwana Wyrypajewa, Na mieliźnie Igora Szprica, Rosyjskich konfiturach Ludmiły Ulickiej, Annie Kareninie II Olega Szyszkina oraz Martwych uszach, albo Najnowszej historii papieru toaletowego Olega Bogajewa (). Swoboda, z jaką prowadzone są w książce analizy i interpretacje oraz poziom ich uszczegółowienia świadczą bez wątpienia o dojrzałości przedstawionej koncepcji badania dialogowania z tradycją w najnowszej dramaturgii rosyjskiej. Wszystkie one dowodzą znakomitej znajomości tekstów klasyków oraz różnorodnych kontekstów kulturowych, w jakie wpisują się omawiane teksty ().
Modele dialogu z tradycją w najnowszej dramaturgii rosyjskiej Macieja Pieczyńskiego to książka dobrze napisana, ważna z punktu widzenia nie tylko badań naukowych prowadzonych na gruncie polskiej rusycystyki. Jej wartość dostrzegam także na polu dydaktyki akademickiej, gdzie stanowić może cenne, bogate w nowoczesne ujęcia rozpatrywanego zagadnienia kompendium wiedzy o najnowszym dramacie rosyjskim dla studentów rusycystyki czy innych kierunków humanistycznych. () Nie ulega wątpliwości, że dzięki prezentowanym wartościom książka będzie interesującą z perspektywy nauki i kształcenia uniwersyteckiego pozycją na mapie polskiej rusycystyki literaturoznawczej.
Z recenzji dr Lidii Mięsowskiej
Parametry:
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego
Autor:
Maciej Pieczyński
Rok wydania:
2021
Stron:
293
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Zadaj pytanie
Podpis:
E-mail:
Zadaj pytanie: