Na zachód od Edenu

The Symbol : 9788367080682
The Availability Of : 6 opak
27.08
25.73 price with code : EDUKAMP
opak
Orders by phone: 501-031-535 Leave your phone
Shipping within : Right away
Shipping price :
The Lack Of
EAN :
9788367080682

Na zachód od Edenu szósta autorska książka Tadeusza Krzysztofa Knyziaka z Warszawy autora piszącego pod pseudonimem Coobus. Całość składa się z trzech części: CZĘŚĆ I. Jesienny, CZĘŚĆ II. Morze pozornie czerwone, CZĘSĆ III. Poprzez znoszone szkła. Obecny zbiór wierszy autor zadedykował swojej żonie Ewie, z podziękowaniem za 50 lat wspólnego Edenu (1972 2022). Podobizny pani Ewy zrobione i opracowane przez autora zdobią strony książki nadając całości szczególny przekaz. Na końcowych stronach książki czytelnik ma możliwość bliższego poznania autora, który w tekście zatytułowanym Żebro Coobusa prowadzi dialog/wywiad sam z sobą. A tak w kilku zdaniach o autorze i jego pasji pisania pisze dwoje zaprzyjaźnionych z autorem osób:

***

I nie przydarzy się już nic / i wszystko jeszcze się przydarzy pisze w jednym z wierszy Autor. I tak też pewnie będzie z Tobą, Czytelniku, gdy zasiądziesz do lektury tej książki. Bo takie niby nic ot, tomik wierszy a przecież znajdziesz w nim wszystko: upływające lata, przyrodę, miłość, namiętności, rozczarowania, wspomnienia. Całe życie cytując Różewicza z wiersza Czas na mnie. I, trochę tak, jak Różewicz, Tadeusz Knyziak tym tomikiem rozlicza się z tym swoim wszystkim z perspektywy mijającego czasu. A robi to po mistrzowsku jak na mistrza zmysłowej i refleksyjnej liryki przystało. Wielka przyjemność czytania!

Paweł Biliński

***

Tadeusz Knyziak wierszami się modli, zachwyca, wspomina, jest przy tym ludzki dla Boga, młodzieńczy dla świata, a zarazem pogodnie dojrzały w refleksjach. Rozlicza się z życia i rozlicza życie. Rymy prowadzą go

z naturalną swobodą i niezwykłym talentem do malowania obrazów słowem. Pisze wiarygodnie, zdawałoby się podsumowując refleksyjnie: brak muzyki, lecz taniec trwa jeszcze.

Anna Luberda-Kowal

Na zachód od Edenu

nasz raj nie wymaga jabłoni

mijam cię w tłumie

i zawracam w przekonaniu

że oto rodzisz się z mojego żebra

jedyna pokusa zatłoczonej dżungli

dobrego i złego

stworzymy własny raj

z którego nikt nas nie przegoni

Kain nie zabije Abla

nasz syn będzie miał siostrę

wykrwawimy się spłacając raty za dom

ale po to właśnie jest krew i pot

adoptujemy wiewiórkę jaszczurkę

i synogarlicę

wąż sam musi o siebie zadbać

jeśli Bóg zrozumiał

jak wiele czasu i cierpliwości wymaga

tworzenie ponadczasowego dzieła

któremu sam w pośpiechu nie podołał

ofiarujemy mu siebie

żeby zapobiec

i uprzedzić uczucie zazdrości

Parameters :
Wydawnictwo:
KryWaj
Autor:
praca zbiorowa
Rok wydania:
2022
Oprawa:
broszurowa
Stron:
132

Safety Information

For use under direct adult supervision, Need to use protective measures. Do not use in traffic, Not suitable for children under the specified age. For use under adult supervision, This toy does not offer protection, Includes a toy. Adult supervision recommended

It has the CE mark confirming compliance with the requirements of the European Union directive for this type of device.

 

CE Declaration of Conformity | Complies with EN-71 - Safety of toys

 

For children over 3 years of age

 

It has the CE mark confirming compliance with the requirements of the European Union directive - Compliant with the EN-71 standard - Safety of toys

There is currently no comments or ratings for this product.
Ask a question
The Signature Of The :
Email :
Ask a question :